Co to jest terminal POS?

Preferencje polskich konsumentów coraz bardziej zmierzają w kierunku wybierania płatności za pośrednictwem transakcji bezgotówkowych. W ostatnich badaniach niemal połowa Polaków deklarowała, że płatności kartą płatniczą stanowią preferowaną przez nich formę dokonywania zakupów. Co piąty badany deklarował również, że byłby skłonny zrezygnować z dokonania zakupy jeśli nie miałby możliwości dokonania płatności kartą. Trwająca pandemia koronawirusa z pewnością jeszcze bardziej skłoni Polaków do używania kart. To przyzwyczajenie zostanie z nimi na stałe.

Nie trać klientów

Strata klienta z powodu braku terminala płatniczego jest bardzo nieroztropną biznesowo decyzją. Dlatego terminal dla firm powinien być wyposażeniem obowiązkowym, jeśli chcemy prowadzić dostępne dla wszystkich, nowoczesne i sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo.

Terminal Posnet

Rozwiązaniem dostępnym obecnie na polskim rynku i chętnie wybieranym przez przedsiębiorców jest terminal POS. Jest to urządzenie umożliwiające rozliczanie transakcji kartami płatniczymi, poprzez nawiązanie połączenia z sienią bankową. W Polsce obecnie funkcjonuje kilkanaście firm zajmujących się uwierzytelnianiem płatności kartami. Są to między innumi: Polskie ePłatności, PayTel, Elavon, eService, Planet Pay czy też Bank Pekao S.A. oraz eCard. Chcąc wybrać terminal POS dla swojego biznesu, możemy rozważyć zakup urządzenia jednej z dużym marek, funkcjonującej na rynku lub też zaufać rodzimym, mniejszym producentom tego typu rozwiązań. To drugie rozwiązanie może oznaczać duże oszczędności, terminal POS polskiej marki może okazać się nawet trzykrotnie tańszy od swojego odpowiednika wyprodukowanego przez IBM, NCR, Sony czy też Toshibę.


Zobacz co to jest mobilny czytnik kart: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/jak-dziala-terminal-platniczy


Termin płatniczy opłaty

Przedsiębiorcy, szczególnie Ci prowadzący mikro i małe przedsiębiorstwa, często nie decydują się na wprowadzenie do swojego biznesu terminalu obawiając się zawierania długoterminowych umów i kosztów związanych z obsługą tych urządzeń. Tymczasem od kilku lat w Polsce funkcjonuje obniżona oplata intercharge, dzięki czemu umożliwienie swoim klientom płatności bezgotówkowych jest znacznie tańsze. Dodatkowo coraz prężniej funkcjonuje rządowy program pod nazwą “Polska Bezgotówkowa”. Za jego pośrednictwem możliwe jest skorzystanie z preferencyjnych warunków wdrożenia płatności bezgotówkowych swoim przedsiębiorstwie. Program umożliwia uzyskanie do 3 terminali za darmo. Dodatkowo przez pierwsze 12 miesięcy płatności za terminal również wyniosą 0 złotych. Przedsiębiorcy mają szansę zostać również zwolnieni z opłaty prowizji od transakcji do 100 tysięcy złotych obrotu rocznie.


Ile kosztuje kasa fiskalna? https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/ile-obecnie-trzeba-zaplacic-za-dobra-kase-fiskalna


Darmowa jest również instalacja terminala. Warto więc zainteresować się rządowym programem, jeśli planujemy w najbliższym czasie wdrożyć w naszej firmie możliwość płatności kartą. A z całą pewnością, szczególnie teraz kiedy świat zmienia się na naszych oczach, a motywowani strachem przed koronawirusem, konsumenci wypracowują w sobie nowe nawyki, powinniśmy poważnie zastanowić się nad udostępnieniem im możliwości płatności kartą za sprzedawane przez nas produkty i usługi.