Czy firmie potrzebny jest blog?

W dzisiejszych czasach tworzenie strony www wraz z blogiem zwiększa szanse na rozwój biznesu i pozyskanie nowych klientów.

Blog firmowy to poza materiałami video, jedno z najskuteczniejszych działań marketingowych. Merytoryczne i profesjonalne treści stanowią dla klienta wartość, po którą chętnie sięga i z którą chce być na bieżąco. Jako przykład można tutaj podać zapisanie się do newslettera.

W obecnej dobie blogi firmowe są popularne, bowiem internet to dynamiczne środowisko. W każdej minucie w wyszukiwarkę Google wpisywanych jest miliony zapytań.

Blog firmowy kreuje wizerunek marki, bowiem proces zakupowy jest obecnie bardziej skomplikowany niż kilkanaście lat temu. Masa rozmaitych ofert i łatwość w ich weryfikowaniu powodują, że przed podjęciem decyzji o zakupie, konsument analizuje zazwyczaj wszystkie dostępne możliwości.

Ponadto ma wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania, gdyż roboty indeksujące Google cenią unikatowe i regularnie publikowane treści. Dobra jakość ma istotny wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Kolejnym plusem blogu zwiększenie ruchu na stronie. Systematycznie aktualizowana sekcja blogowa ułatwia docieranie z ważnym informacjami jak na przykład okresowe promocje. Dzięki powracającym odbiorcom marka ma pewność, że komunikaty nie zostaną pominięte.

Co bardzo ważne jest źródłem materiałów na social media. Merytoryczne i inspirujące artykuły to świetne materiały na informacje na portalach społecznościowych. Umożliwia to efektywne rozpowszechnianie treści, które pozytywnie wpływają na zasięg bloga.

Dodatkowym plusem jest fakt, iż blog firmowy poprawia relacje z klientami. Zdobycie zaufania klienta jest dość trudnym zadaniem, dlatego, gdy to już się uda, warto dbać o relacje na przykład publikując ciekawostki z życia firmy.

Ważne wydarzenia czy oferty specjalne tylko dla subskrybentów to treści, które podtrzymują więzi z klientem, a zarazem wspierają sprzedaż w jednostce gospodarczej. Podsumowując można powiedzieć, iż blog firmowy jest potrzebny.