Jak trwale pozbyć się spamu w Gmailu?

Spam towarzyszy nam od wielu lat, wkradając się do naszych skrzynek pocztowych i zlecając nam ich eliminację. Jednak usługom e-mail udało się ustanowić mechanizmy, aby to powstrzymać, a porządana poczta docierała bez przeszkód. Mimo to spam mnoży się i może być bardzo irytujący. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, prawdopodobnie musisz nauczyć się oznaczania jako spam innymi drogami.


W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zwalczać spam w Gmailu.

Zachęcamy do skorzystania z przycisku „oznacz jako spam”.

Pierwszym środkiem, jaki należy podjąć w walce z otrzymywaniem wiadomości e-mail, których nie chcesz w swojej skrzynce odbiorczej, jest poinformowanie usługi poczty e-mail, że jest to spam. W Gmailu możemy uzyskać dostęp do tej opcji na dwa sposoby: ze skrzynki odbiorczej oraz w samej poczcie.
Aby zablokować e-maile ze skrzynki odbiorczej, wystarczy ją zaznaczyć i kliknąć drugą ikonę na pasku. Natychmiast wszystko, co otrzymasz od tego nadawcy, zostanie wysłane do folderu spamu.
Z drugiej strony, jeśli wpisałeś e-mail i zidentyfikowałeś go jako spam, możesz kliknąć przycisk z 3 kropkami. Spowoduje to wyświetlenie menu z opcją „oznacz jako spam”.

Więcej o RODO: Wdrożenie RODO w firmie

Użyj filtrów.

Filtry są doskonałą opcją uzupełniającą mechanizmy antyspamowe. Jeśli otrzymujesz niechciane wiadomości e-mail, oprócz oznaczenia ich jako spam, możesz użyć filtrów, aby usunąć całą tę komunikację z terminami lub załącznikami, których nie chcesz.
Stosowanie ich jest bardzo proste, gdy zobaczysz wiadomość, którą chcesz usunąć, otwórz ją i przejdź do 3-punktowego menu. Tam zlokalizuj opcję „Filtruj takie wiadomości”.
Po kliknięciu otworzy się wyskakujące okienko z formularzem, który należy wypełnić. W nim zdefiniowane są kryteria, które należy brać pod uwagę, aby filtrować pocztę, której nie chcesz. W tym sensie w polu „Od:” znajdziesz adres e-mail, który wcześniej otworzyłeś, w przypadku innych wymagań wpisz je w odpowiednim polu.
Na koniec kliknij „Utwórz filtr”, a zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu, aby zdefiniować działania, które system podejmie po wykryciu wiadomości e-mail o zdefiniowanych przez Ciebie cechach.
W tym momencie pojawia się wiele opcji, jednak w przypadku spamu najlepiej go usunąć lub wysłać do folderu spamu. Aby go usunąć, kliknij odpowiednią opcję, ze swojej strony, aby wysłać go do folderu spam, wystarczy przejść do opcji „Zastosuj etykietę” i wybrać spam.

Zobacz też: inspektor ochrony danych outsourcing

Zarejestruj się za pomocą aliasów.

Aliasy to doskonały mechanizm polegający na tworzeniu rozszerzeń Twojego adresu e-mail, dzięki czemu możesz mieć alternatywne skrzynki pocztowe do określonych celów. W tym sensie, jeśli chcesz zarejestrować się w usłudze i nie chcesz mieszać ich komunikacji z prywatnymi e-mailami, możesz użyć aliasu.
Jeśli chcesz wyczyścić całą swoją pocztę marketingową i wszelkiego rodzaju subskrypcje innych witryn, możesz skorzystać z usługi takiej jak Unsubscribe.robot.
Proces użytkowania jest bardzo prosty i wystarczy wejść na stronę i wpisać swój adres e-mail, aby sprawdzić swoje subskrypcje, jeśli masz, możesz się ich pozbyć.