Projektor LED. Zastosowanie

Niezawodny podczas użytkowanie projektor LED jest dziś niekwestionowanym hitem w technologiach wyświetlania obrazu. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń lampowych czy laserowych projektory te nie przetwarzają światła z zewnętrznego źródła. Obraz jest bowiem generowany w nich, dzięki polaryzacji ciekłych kryształów, które to pozwalają na tworzenie widma, jakie składa się na rzeczywisty obraz. Dziś oferowane na rynku rzutniki Full HD są doskonałym kompromisem ceny do jakości.

Dlaczego warto wybrać projektor LED?

Ten w pełni nowoczesny projektor cieszy się na rynku ogromnym zainteresowaniem wśród szerokiej rzeszy klientów, którym to zależy na uzyskaniu wysokiej jakości obrazu, jednocześnie odpowiednio jasnego oraz z dobrze nasyconymi barwami. Użyte w tych projektorach diody LED pozwalają na eliminację problemu rozmywania się obrazu oraz występowanie błędów w synchronizacji barw.

Niewątpliwą zaletą projektora LED jest także zdecydowanie większy oraz lepszy kontrast, niż w tradycyjnych urządzeniach lampowych. Ponadto w urządzeniach tych istnieje znacznie dokładniejsze oddanie skali szarości.

Istotne zalety rzutników LED

Projektor LED jest doskonałą inwestycją na szereg długich lat. Użyta w nim technologia LED pozwala na znacznie mniejsze zużycie energii. I tak na przykład projektory laserowe zużywają nawet do 280 W, tymczasem nowoczesne projektory LED Full HD tylko 90 W. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologi rzutniki te nie wymagają głośnych oraz ciężkich systemów chłodzenia oraz nie nagrzewają się mocno podczas użytkowania. I co najważniejsze w przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń lampowych rzutniki LCD są gotowe do pracy zaraz po podłączeniu.

Niezwykle waży jest również fakt, że w projektorach Full HD w technologii LED nie występuje wraz z czasem eksploatacji zjawisko blaknięcia kolorów, co jest poważnym problemem w modelach lampowych. Żywotność diod w rzutnikach LED wynosi nawet 30 000 godzin, co oznacza, że nawet w czasie oglądania kilku filmów dziennie urządzenie to będzie służyć przez kilkanaście lat. Matryca LCD jest tutaj niezwykle trwała oraz niezawodna.

Szerokie zastosowanie projektorów LED

Projektor LCOS oraz projektor 4 to urządzenia w które warto zainwestować. Nowoczesne rzutniki LCD są doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy nie mamy w domu dużo miejsca na większych rozmiarów telewizor lub gdy nie chcemy inwestować w nieporęczny oraz ciężki monitor o dużej przekątnej.
Wiele projektorów oferowanych przez wiodących na rynku producentów doskonale sprawdzają się również w firmach oraz szkołach.

Poszczególne rzutniki LED różnią się między sobą rozdzielczością. Każdy klient ma do wyboru modele wyświetlające obraz w rozdzielczości:

  • 800 x 600,
  • 1024 x768,
  • 1280 x 800,
  • 1920 x 1080
    oraz 4096 x 2160 pikseli.

Projektory LED 4K oraz Full HD są polecane przede wszystkim do kina domowego, natomiast te o niższej rozdzielczości doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach biznesowo-edukacyjnych.