Znane angielskie marki

Anglia słynie z wielu znanych na całym świecie marek. Oto kilka najważniejszych z nich:

ASTON MARTIN
Marka ekskluzywnych samochodów osobowych i sportowych założona w 1914 roku. Dzięki swojej popularności marka ta stała się główną marką w serii filmów o Jamesie Bondzie, agencie jej królewskiej mości.

BURBERRY
Ekskluzywna marka odzieżowa założona przez Thomasa Burberry’ ego. Marka ta produkuje również eleganckie perfumy oraz akcesoria odzieżowe męskie oraz damskie. Logo Burberry jest najczęściej kopiowanym znakiem towarowym na świecie.

BRITISH AIRWAYS
Brytyjskie linie lotnicze założone w 1946 roku. Największa, brytyjska linia obsługująca loty łączące Wielką Brytanię z niemal całym światem.

FRED PERRY
Marka odzieżowa założona w 1948 roku przez ośmiokrotnego zwycięzcę tenisowych turniejów wielkoszlemowych. Marka przez lata kojarzona z subkulturą skinheadową, w obecnych czasach producent ekskluzywnej odzieży.

ASTRA ZENECA
Brytyjski koncern farmaceutyczny. Jeden z pierwszych który wypuścił na rynek szczepionkę przeciwko covid 19. Spółka ta notowana jest na największych giełdach m.in. w Nowym Jorku, Sztokholmie i Londynie.

GLAXO SMITH KLINE
Drugi gigant farmaceutyczny z wysp brytyjskich. Założony w 2000 roku. W 2012 roku GSK było na 6 miejscu na świecie wśród 50 największych koncernów farmaceutycznych.

CASTROL
Jeden z największych na świecie producentów najwyższych jakościowo olejów silnikowych oraz smarów samochodowych a także wszelakiej chemii do konserwacji pojazdów mechanicznych. Od 2000 roku Castrol przejęty został przez markę BP.

DUNLOP TYRES
Brytyjskie przedsiębiorstwo słynące z produkcji opon samochodowych. Swoją produkcję Dunlop rozpoczął w 1888 roku kiedy to jej założyciel opatentował pierwsze w historii pneumatyczne opony rowerowe.

KENWOOD
Producent sprzętu kuchennego posiadający swoje fabryki w 44 krajach świata. Jako początek firmy przyjmuje się rok 1950. Kenwood znalazła uznanie na świecie dzięki wysokiej jakości sprzętom AGD takim jak roboty kuchenne, blendery czy odkurzacze.

MC LAREN
Holding motoryzacyjny założony w 1985 roku przez Rona Dennisa. Przez niemal większość swojej działalności McLaren skupia się wokół zespołu Formuły 1.

RECKIT BENKISER
Firma specjalizująca się w produkcji artykułów oraz akcesoriów gospodarstwa domowego oraz środków higieny osobistej takich jak proszki do prania oraz wybielacze.

RIMMEL
Przedsiębiorstwo kosmetyczne założone w 1834 roku przez Eugene Rimmel w Londynie. Twarzami tej marki są znane na całym świecie modelki takie jak Kate Moss oraz piosenkarka Sophie Ellis-Bextor.

Dodaj komentarz