Szkolenie z prezentacji danych

Umiejętność prezentacji danych jest bardzo potrzebna, szczególnie dla osób, które pracują w szeroko pojętym biznesie, sprzedaży, czy są też pracownikami naukowymi bądź studentami i muszą posiadać techniki zaprezentowania wyników, prognoz i analiz. Jest to bardzo jasne dla osób, które taką wiedzę posiadają. Co jednak w przypadku, gdy nie posiadasz takiej wiedzy? Gdzie się udać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, dzięki któremu poznasz odpowiedni na te i inne pytania.

Dlaczego ważna jest prezentacja danych?

W dzisiejszym świecie, w którym bardzo szybko przetwarzamy obrazy, liczą się główne fakty, które powinny być zebrane w jak najmniejszej pigułce. Prezentacja danych daje ogromne możliwości prelegentowi na przedstawienie w formie graficznej swoich założeń. Jeżeli jesteś marketingowcem, czy też zajmujesz się szeroko pojętą sprzedażą, to poza umiejętnościami oratorskimi, gestykulacji ważna jest również merytoryka. Jest to swego rodzaju symbioza – połączenie wiedzy z technologią dającą ogromne możliwości z zakresu przedstawienie prognoz. O wiele łatwiej jest przekonać klienta przedstawiając mu graficzne wykresy w postaci m.in. tabel, które naocznie pokażą mu, co mu da taka umiejętność.

Robisz interesujące badania, a nie wiesz jak mógłbyś nauczyć się prezentować swoje wyniki? Z pomocą przychodzi Ci szkolenie z prezentacji danych, które pozwoli na dokładne przedstawienie nawet najbardziej szczegółowych wyników? Nie da się ukryć, że “diabeł leży w szczegółach” i odpowiednie zaprezentowanie swoich wniosków na pewno chętniej przekona prelegentów, jak i zachęci ich do słuchania Twoich wywodów.

Jakie programy umożliwiają prezentację danych?

Przede wszystkim dzięki takim programom jak SPSS, czy Statistica będzie mógł odkryć różne wnioski wypływające z danych, jednak są to programy, z których korzystania potrzebna jest spora wiedza i bardzo często przekraczająca prezentację danych na poziomie sprzedażowym. Bardzo często korzysta się z Microsoft Excel umożliwiającego obliczanie skomplikowanych działań dzięki rozbudowanym funkcjom. Najczęściej stosowanym narzędziem do prezentacji danych jest Microsoft PowerPoint pozwalający na przedstawianie w formie prezentacji swoich wyników, jak i ofert. Dobra prezentacja danych PowerPoint może przekonać potencjalnego klienta do zakupu produktu, jak też ułatwi przedstawienie wyników badań. Na poziomie podstawowym praktycznie każdy z nas posiada umiejętności stworzenie prostej prezentacji, jednak ważne jest, by potrafić stworzyć bardziej skomplikowane slajdy.

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia prezentacji danych?

Przewagą szkolenia jest to, że nauczysz się trudnych rozwiązań. Szkolenie prezentacja danych daje takie możliwości i na pewno ułatwi Ci korzystanie z takich programów. Oczywiście, możesz to robić na własną rękę, jednak przychodząc na takie szkolenie prezentacja danych jest o wiele łatwiejsza i może przenieść się na wzrost sprzedaży, co zauważysz zaglądając do swojego portfela.

Co takie szkolenie może Ci jeszcze dać? Przede wszystkim skorzystasz z porad profesjonalistów pracujących w branży już od wielu lat, którzy potrafią przekazywać wiedzę i robili to już wiele razy. Szkolenie prezentacja danych to podstawa dla początkujących statystyków, jak też tych chętnych na przeskoczenie kolejnego poziomu.